Zobacz jak wyglądają specjalistyczne obiekty do produkcji kwiatów

73

Gwiazda betlejemska, nazywana również poinsecją to klasyczny symbol Świąt Bożego Narodzenia. Roślina ta pochodzi z Meksyku. W Polskich warunkach bardzo ciężko ją wyhodować, ze względu na swoje specyficzne wymagania. Nowoczesne obiekty są idealnym rozwiązaniem do wymagających upraw, takich jak gwiazdy betlejemskie. W Gospodarstwie Państwa Janiak od ponad 40 lat produkowane są kwiaty i rośliny ozdobne, między innymi również gwiazdy betlejemskie.

Znajdujemy się w bloku foliowym. Grudzień to intensywny czas pracy przy naszych gwiazdach betlejemskich. Produkcją tych roślin zarazili mnie rodzice. Kiedyś technologia uprawy nie była tak dobrze rozwinięta. Teraz są nowe odmiany, które są bardziej wymagające pod względem utrzymania odpowiedniej temperatury, naświetlenia i wilgotności. Przejmując gospodarstwo, chcieliśmy się rozwijać, szukaliśmy firmy, która stworzy nowoczesny obiekt do produkcji gwiazd betlejemskich – informuje Pani Paulina.

Producenci poszukują firm, które stawiają tunele, bloki foliowe, czy szklarnie. Firma AGRO-SUR zajmuję się kompleksowo doradzaniem, projektowaniem oraz wykonaniem szklarni i tuneli. Każdy obiekt jest indywidualnie tworzony pod konkretną uprawę i rolnika.

Przedstawiciele firmy AGRO-SUR dobrali nam odpowiednie wymiary i parametry obiektów, zrobili wszystko kompleksowo. Zdecydowaliśmy się na wybór tej firmy również z powodu rekomendacji innych klientów. Aktualnie firma skończyła budowę piątego obiektu w naszym gospodarstwie. Rozwijamy nasze gospodarstwo i stare tunele systematycznie zamieniamy na bloki foliowe – dodaje Pani Paulina Janiak.

Pan Marek Janiak zajmuje się kwestiami technicznymi i całą agronomią w gospodarstwie. Każdy z obiektów i tuneli posiada swoją indywidualną nazwę, a już wkrótce pojawią się dwa nowe bloki foliowe nazwane „Dołek 1” i „Dołek 2” (nazwa pochodzi od zadolenia).

Cieniówki, stoły, wanny, lufty otwierane w automatyce, wszystko robił tutaj AGRO-SUR. Obiekt dostosowany jest do produkcji prymulki, goździka, jaskry, ale nie tylko. Jest duża rotacja roślin w ciągu roku. Gdy temperatura wzrasta od tej zadanej, luft uchyla się automatycznie. W każdym obiekcie mamy czujniki, a ja na swoim telefonie mam odczyt i mogę sam dobierać odpowiednie parametry. Wszystkie systemy sterowane są za pomocą oprogramowania, które pozwalają na precyzyjną całoroczną uprawę- informuje Pan Marek.

Żywotność folii na obiektach zależy od jej konserwacji. Pan Marek zaznacza, że odpowiednio czyści obiekty i nie zauważył żadnego zużycia po 5 latach.

Moim zdaniem folia wytrzyma jeszcze 2-3 lata. Na jakości folii i obiektach nie można oszczędzać. Nasze konstrukcje zbudowane są z profili stalowych ocynkowanych zapewniających pełną ochronę antykorozyjną – dodaje właściciel. 

Najmłodszy tunel zblokowany u Państwa Janiak do użycia został oddany w sierpniu. Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z rolnikami w filmie poniżej:

Firma AGRO SUR oferuje szeroką gamę własnych produktów – tworzonych od projektu, po montaż pod klucz u Klienta lub przygotowanych do samodzielnego montażu. Tu znajdziesz szeroką gamę rozwiązań, wspierających intensywną uprawę roślin pod osłonami. Misją firmy jest minimalizacja zużycia energii, skutkującą redukcją emisji CO2 do środowiska naturalnego, poprzez produkcję, udoskonalanie oraz dystrybucję najnowocześniejszych technologii do produkcji ogrodniczej i rolniczej. W ofercie znajdziemy:

 

 

Oferowana jakość znajduje odzwierciedlenie nie tylko w zadowoleniu Klientów, ale również w licznych wyróżnieniach i certyfikatach.

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments