W cysternie do przewozu koncentratów owocowych leżało czterech nieprzytomnych mężczyzn

67

Podczas tej interwencji liczyła się każda minuta. Straż pożarna została wezwana do miejscowości Las Dębowy (woj. lubelskie), gdzie w cysternie do przewozu koncentratów owocowych leżało czterech nieprzytomnych mężczyzn. Dwóch z nich chciało wyczyścić wnętrze cysterny, gdy w pewnym momencie doszło do obniżenia się poziomu tlenu. Mężczyźni stracili przytomność, podobnie dwaj kolejni, którzy ruszyli im z pomocą.

– Dwóch strażaków weszło do środka w aparatach ochrony dróg oddechowych. Ewakuowali czterech nieprzytomnych mężczyzn – mówi aspirant sztabowy Krzysztof Muszyński ze stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie.

Służby dostały zgłoszenie w czwartek (10 sierpnia) po godz. 19. Wynikało z niego, że w zaparkowanej w miejscowości Las Dębowy w powiecie opolskim cysternie do przewożenia koncentratu owocowego, leży czterech nieprzytomnych mężczyzn. Gdy dwóch z nich w pewnym momencie zemdlało, kolejnych dwóch ruszyło im na pomoc. Oni też stracili przytomność.

Zaraz odzyskali przytomność, nie trzeba było ich wieźć do szpitala

– Z naszych ustaleń wynika, że czyścili cysternę. W środku doszło do obniżenia się poziomu tlenu – zaznacza młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Strażacy zaraz podali mężczyznom tlen. Ci odzyskali przytomność i zostali przekazani ratownikom medycznym. Na miejscu lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowania Ratunkowego.

Poziom tlenu spadł w cysternie do 16 procent

– Na szczęście mężczyznom nic się nie stało. Nie wymagali hospitalizacji. Sprawdziliśmy, że poziom tlenu spadł w cysternie do 16 procent (podczas gdy poziom tlenu w powietrzu atmosferycznym wynosi 21 proc. – przyp. red.) – podkreśla, cytowany wcześniej, asp. sztab. Muszyński.

Natomiast Paweł Strawa, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Łazisk wyjaśnia, że poziom tlenu spadł, bo przez upały pozostałości koncentratu owocowego, które były w cysternie, zaczęły gnić, a w czasie procesu gnicia z powietrza „wyciągany” jest tlen.

– A wiadomo, że cysterna ma tylko jeden właz. Trudno tu więc mówić o wentylacji – zaznacza.

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Łaziska

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments