Ultra precyzyjny opryskiwacz ECOROBOTIX ARA

138

Na targach Agrotechniki w Kielcach zaprezentowano ultra precyzyjny opryskiwacz marki Ecorobotix Ara.

Opryskiwacz jest to szwajcarski produkt, dzięki któremu możemy oszczędzić od 80 do 95% substancji aktywnej! Ten opryskiwacz jest dedykowany głównie pod zboża i warzywa: ziemniak, cebula, czosnek ale również rzepak oraz burak cukrowy. Ara jest dostępny w Polsce od lutego tego roku.

Jednostka sterująca ten opryskiwacz na każdą sekcję ma dwie jednostki i każda ta jednostka obsługuje jeden metr roboczy. Podczas oprysku robi mnóstwo zdjęć, aby wypryskać każdy kwadraciki 6 na 6 cm. W czasie rzeczywistym do prędkości 7 km/h jest w stanie ocenić których chwast to chwast a która roślina to roślina, już od 2 mm wielkości rośliny. Na samym końcu ultra precyzyjnego opryskiwacza zlokalizowanych jest 156 dysz, które w ułamku sekundy są w stanie się otwierać i zamykać po to by opryskać dokładnie tą roślinę, czy też chwast, które zadeklarujemy ażeby ta maszyna opryskała.

Opryskiwacz działa zupełnie niezależnie względem ciągnika, ma swój GPS, swój tablet, który mapuje teren oraz tworzy pewne dane statystyczne.

Więcej dowiecie się w materiale video, zamieszczonym niżej:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments