Stawki za pielenie truskawek w 2023 roku

95

W związku z nadejściem wiosennych prac w uprawie truskawek, na jednym z forum pojawiła się burzliwa dyskusja dotycząca stawki za pielenie.

Większość plantatorów z Polski wskazuję, że w tym roku płaci stawkę 15 złotych za godzinę przy pracach pielenia truskawek. 

Znajduje się, też pewna grupa komentujących, która jasno wskazuję stawki 17 – 20 złotych za godzinę. Najwyższe stawki za godzinę pracy przy pieleniu truskawek wskazywane są najczęściej w  woj. Wielkopolskim oraz Świętokrzyskim.

Pytanie: Czy, rolników stać na taką drogą siłę roboczą?

Oczywiście cała dyskusja między producentami truskawek jest bardzo gorąca, a zdania ile, w tym roku płacić pracownikom za godzinę pielenia są mocno podzielone.

Przypomnijmy, że w roku 2020 oraz 2021 stawki za pielenie truskawek wynosiły od 12 do 17 złotych za godzinę w zależności od lokalizacji, warunków wyżywienia i zamieszkania dla pracowników.

Obecna sytuacja niestety nie jest łatwa dla pracowników, jak i pracodawców. Jaka Waszym zdaniem powinna obowiązywać stawka godzinowa za pielenie truskawek? Zapraszamy do komentowania pod artykułem.

źródło: www.kobietawsadzie.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments