Opryskiwacz do upraw tunelowych. Świetny zasięg docierania oprysku.

94

Na początku listopada odbyły się pokazy polowe w okolicach Potworowa, gdzie firma Dominiak wraz z Agroma S.A. (oddział Grójec) zaprezentowali rozwiązania do upraw tunelowych, szklarniowych – upraw pod osłonami.

Firma Dominiak jest liderem na rynku opryskiwaczy sadowniczych, ale tym razem Paweł Dominiak stworzył opryskiwacz na potrzeby upraw pod osłonami. Ochrona roślin w tunelach jest dużym wyzwaniem, dlatego opryskiwacz Fortis przychodzi z gotowym rozwiązaniem.

Roczne testy odbywały się na kilku plantacjach papryki w okolicach Potworowa. Pan Paweł Pełka jest jednym z pomysłodawców projektu i pierwszym nabywcą nowoczesnego opryskiwacza.

Jestem zadowolony z tego jak maszyna pracuje. Sam pomysł nie jest w gruncie rzeczy jakiś wysublimowany. Chodziło o to, żeby skrócić czas wszystkich zabiegów, których niestety musimy wykonywać coraz więcej, ze względu na dyrektywy unijne. Musimy dokładać ilość przejazdów, żeby mieć po prostu zdrową roślinę. Następna rzecz, która jest kluczowa: obsługa jest tylko i wyłącznie jednoosobowa. Zamierzony cel jest osiągnięty, założenia konstrukcyjne zasięgu oprysku były do połowy tunelu. Tunel ma długość 60 metrów. W tym momencie pryskamy spokojnie 40 metrów w głąb z jednej strony. Nie jest to produkt skierowany tylko i wyłącznie do papryki, jest to produkt też skierowany do tuneli foliowych. Produkt nie jest tani, natomiast ilość korzyści jakie płynie z jego posiadania jest nieskończenie wiele – informuje rolnik, Paweł Pełka.

Właściciel firmy Dominiak, na prośbę producentów papryki podjął rękawice i wykorzystał swoją wieloletnią wiedzę do stworzenia opryskiwaczy dedykowanych pod osłonami. Jak twierdzi Pan Paweł Dominiak pomysłów jest wiele, ale najważniejsze jest rozwiązanie problemu. Produkt powinien być odpowiedzią na konkretne potrzeby rolników.

Opryskiwacze do tuneli mają pomóc lepiej chronić plantacje. Firma na podstawie doświadczeń stworzyła taki opryskiwacz, który wedle opinii klientów się spodobał i bardzo ułatwi pracę. Najważniejszą cechą jest system oprysku na minimum 30 metrów w głąb tunelu. W testach osiągaliśmy nawet 45 metrów w głąb tunelu – informuje Paweł Dominiak, producent opryskiwaczy.

Więcej na temat opryskiwacza Dominiak, jego zasięgu, parametrów, możliwości ale co ważne praktycznego zostawania w uprawie pod osłonami w filmie niżej:

Po więcej informacji dotyczących opryskiwaczy Dominiak zapraszamy do kontaktu z firmą Dominiak.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments