Organizacje i grupy producentów rolnych wciąż mogą się ubiegać o wsparcie

62

Trwa nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych”. To kolejna z interwencji realizowanych w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Dokumenty należy składać przez PUE ARiMR.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych” od 4 września do 3 października 2023 r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

Pomoc skierowana jest do nowych organizacji i grup producentów, czyli takich, które zyskały status uznania nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 r. W prowadzonym naborze nie mogą uczestniczyć podmioty zrzeszające producentów mięsa drobiowego, owoców i warzyw, a także produktów pszczelich.

Płatności będą realizowane przez pięć lat następujących po dacie uznania. W pierwszym roku dofinansowanie wyniesie 10 proc. przychodów netto, w drugim – 9,5 proc., w trzecim – 9 proc., w czwartym – 8,5 proc., natomiast w piątym – 8 proc. Roczny limit wsparcia w przypadku organizacji producentów to 100 tys. euro, natomiast dla grup – 60 tys. euro (nie więcej niż 6 tys. euro w przeliczeniu na jednego członka).

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments