Do 60 tys. euro rocznie dla grup producentów rolnych, do 100 tys. euro dla organizacji producentów – ruszył nabór wniosków

59

Rozpoczął się nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych”. To kolejna z interwencji realizowanych w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Dokumenty należy składać przez PUE ARiMR.

Pomoc skierowana jest do nowych organizacji i grup producentów, czyli takich, które zyskały status  uznania nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 r. W tym naborze nie mogą uczestniczyć podmioty zrzeszające producentów mięsa drobiowego, owoców i warzyw, a także produktów pszczelich.

Płatności będą realizowane przez pięć lat następujących po dacie uznania. W pierwszym roku dofinansowanie wyniesie 10 proc. przychodów netto, w drugim – 9,5 proc., w trzecim – 9 proc., w czwartym – 8,5 proc., natomiast w piątym – 8 proc. 100 tys. euro – taki jest roczny limit wsparcia w przypadku organizacji producentów, natomiast dla grup maksymalna pomoc to 60 tys. euro (nie więcej niż 6 tys. euro w przeliczeniu na jednego członka).

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski do 3 października 2023 r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

Więcej informacji – otwórz

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments