Będzie kolejne wsparcie dla hodowców świń

70

W związku z aktualnymi ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi wojną na Ukrainie, producenci trzody chlewnej, którym zagraża utrata płynności finansowej będą mogli ubiegać się o pomoc finansową.

Warunki, które należy spełnić starając się o pomoc:

  • prowadzenie działalności o statusie mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa
  • posiadanie numeru identyfikacyjnego nadanego w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności
  • prowadzenie w dniu 15 marca 2023 r. gospodarstwa, w którym były utrzymywane świnie i zgłoszenie do ARiMR oznakowania urodzonych zwierząt tego gatunku między 15 marca a 15 sierpnia 2023 r.

Przewidywana forma wsparcia ma wynieść 100 zł do każdego urodzonego prosięta w wskazanym przedziale czasowym, posiadającego numer identyfikacyjny. Kwota pomocy jaką może otrzymać jeden producent rolny może wynieść maksymalnie 500 tys. zł.

Uruchomienie naboru jest uzależnione od wydania pozytywnej decyzji przez Komisję Europejską. Po wyrażeniu zgody opublikowane zostaną szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o pomoc oraz udostępniony formularz wniosku.

Kinga Bąk

źródło: SODR w Modliszewicach

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments