Dni Pola INNVIGO – sprawdzone technologie i zapowiedzi nowości

78

Tegoroczne Dni Pola INNVIGO odbyły się 21 czerwca w Urbanowicach, gdzie firma prowadzi od kilku lat jedną ze swoich platform doświadczalnych. Tym razem tematem wydarzenia były preparaty i technologie do głównych upraw rolnych w Polsce – zbóż, rzepaku i kukurydzy. Rolnicy mogli także poznać klika tegorocznych nowości, które trafią do sprzedaży już w sezonie jesiennym.

Firmy INNVIGO należy do ścisłego grona liderów polskiego rynku środków ochrony roślin. Zorganizowane 21 czerwca w Urbanowicach Dni Pola były okazją do podsumowania dotychczasowych kluczowych osiągnięć i zaprezentowania nowości ofertowych, jakie zostały przygotowane dla polskich plantatorów.

Po 8 latach działalności INNVIGO portfolio jest imponujące i nadal powiększa się – wkrótce dojdzie kolejna zaprawa, dwa herbicydy zbożowe i fungicyd z funkcją regulatora wzrostu do rzepaku. Wierzę w to, że swoją wiedzą i doświadczeniem mogę wesprzeć zespół INNVIGO i nasze sukcesy będą jeszcze większe – mówił Adam Ciaś, Prezes Zarządu INNVIGO.

Od początku stawialiśmy na zespół fachowców, którzy mają wiedzę rolniczą, techniczną i są partnerami nie tylko dla dystrybutorów, ale również dla sklepów i doradców. Pracują z rolnikami stosującymi nasze rozwiązania, aby wyprodukować jak najlepszej jakości płody rolne, za które można uzyskać korzystne ceny – opowiadał Krzysztof Golec, Wiceprezes firmy.

Dziś INNVIGO ma w dostępnym w Polsce portfolio 64 produkty, a także wiele gotowych zestawów handlowych wraz z rekomendacjami dotyczącymi ich stosowania. Oprócz organizacji w Polsce działają osobne jednostki w Czechach i Rumunii, oddział na Litwie, Łotwie i w Estonii, a sprzedaż zagraniczna jest prowadzona łącznie w 20 krajach – w tym ostatnio także w Portugalii i Egipcie. W związku z dobrymi wynikami sprzedażowymi w Ukrainie, osiąganymi w poprzednim roku mimo trudnej sytuacji, zapadła decyzja o utworzeniu również tam niezależnej spółki. INNVIGO jest także dostawcą technologii do programu Idę po Rekord, współorganizowanego z firmą dystrybucyjną Chemirol, a proponowane rozwiązania pozwalają ustanawiać zarówno indywidualne rekordy poszczególnych gospodarstw, jak i rekordy ogólnopolskie.

Nowości na jesień 2023

Do oferowanych przez INNVIGO produktów i technologii do głównych upraw rolnych – zbóż, rzepaku i kukurydzy – już jesienią tego roku dołączą kolejne nowości:

Cezaro 574 SC, czyli wieloskładnikowy, kompleksowy herbicyd zbożowy do zastosowań jesiennych, zawierający flufenacet, diflufenikan oraz florasulam. Preparat działa doglebowo i nalistnie, zwalczając miotłę zbożową i chwasty dwuliścienne. Jest on przeznaczony do stosowania we wszystkich gatunkach zbóż ozimych, optymalnie w fazie 2-3 liści, w dawce 0,4 l/ha.

Trivino 599,5 SC – to kolejne trójskładnikowe rozwiązanie do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych jesienią w pszenicy ozimej i pszenżycie ozimym. Zawiera on flufenacet, diflufenikan i penoksulam. Również w tym przypadku optymalna faza wykonania zabiegu to 2-3 liście, a dawka wynosi 0,3-0,4 l/ha. Produkt jest polecany na pola, gdzie problem stanowi miotła zbożowa, również ta odporna. Natomiast na takie chwasty, jak chaber, mak i przytulia zalecane jest uzupełnienie zabiegu o dodatkowy komponent – Rassel 100 SC (florasulam) w dawce 50 ml.

Do puli zapraw do zbóż dołącza środek Gamelan 100 FS, który zawiera protiokonazol – bardzo skuteczną substancję z grupy triazoli, stosunkowo od niedawna dostępną na rynku. Ma on rejestrację w zbożach ozimych – pszenicy, pszenżycie i życie.

Następną nowością jest fungicyd o działaniu regulującym do ochrony rzepaku – Durango 375 SC, zawierający dwa triazole – paklobutrazol i difenokonazol. Jest on przeznaczony do stosowania jesiennego i wiosennego, w tym pierwszym przypadku zapewnia lepsze przezimowanie i regulację pokroju, a także wzmocnienie kondycji roślin. Zalecana dawka to 0,3-0,35 l/ha.

Poletka doświadczalne i warsztaty diagnostyczne

W programie Dni Pola były m.in. wizyty na poletkach doświadczalnych i odmianowych, przygotowanych we współpracy z firmami nasiennymi. Mimo burzowej pogody licznie przybyli goście oglądali tam w praktyce efekty stosowania poszczególnych technologii i produktów od INNVIGO oraz dowiedzieli się więcej o nowościach – herbicydach Cezaro 574 SC i Trivino 599,5 SC do jesiennego zwalczania chwastów w zbożach, zaprawie zbożowej Gamelan 100 FS i fungicydzie do ochrony rzepaku Durango 375 SC. Uczestnicy mogli poznać rekomendacje dotyczące doboru preparatów do specyfiki stanowisk i zaobserwowanych na swoich polach problemów oraz skorzystać z porad ekspertów. W namiocie diagnostycznym Andrzej Brachaczek, Dyrektor ds. badań i rozwoju w INNVIGO prezentował stan fitopatologiczny roślin z okolicznych pól i prowadził warsztaty, korzystając m.in. z profesjonalnego sprzętu mikroskopowego i wizualizacyjnego. Dzięki temu plantatorzy odwiedzający Dni Pola mieli okazję poznać kondycję upraw, występujące aktualnie zagrożenia, jak również problemy wynikające z uszkodzeń mechanicznych i zmian morfologicznych tkanek.

Na Dniach Pola w Urbanowicach gościli w tym roku nie tylko klienci INNVIGO z Polski, ale również z innych krajów, w których firma ma odrębne organizacje lub prowadzi dystrybucję swoich produktów. Dzięki temu rolnicy z Mołdawii, Czech czy Słowacji mogli już teraz zapoznać się z rozwiązaniami, które przeszły procesy rejestracyjne w naszym kraju, a w kolejnych sezonach wejdą na zagraniczne rynki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments