Sprzęt niezbędny do uprawy warzyw – agregat do formowania redlin, glebogryzarka, siewnik, kombajn

155

Spotkaliśmy się w okolicach Radomia, gdzie uprawiane są warzywa. Gospodarz zajmujący się uprawami, zmechanizował praktycznie w 100% wszystkie prace w swoim gospodarstwie. Na polach pracuje agregat do formowania redlin z glebogryzarką, siewnik oraz kombajn.

Zapraszamy do video-relacji z wiosennych prac wykonywanych maszynami firmy Weremczuk:

Więcej na temat zaprezentowanych maszyn:

AGREGAT DO FORMOWANIA REDLIN  I ZAGONÓW AUR 

Agregat do formowania redlin i zagonów AUR to niezastąpiona maszyna dla każdego producenta warzyw. Umożliwia ona utworzenie trwałych redlin bądź zagonów o idealnej strukturze. Bardzo dobrze napowietrzona i uprawiona gleba wewnątrz oraz mocne brzegi odporne nawet na silne deszcze stwarzają idealne warunki do uprawy warzyw, ich siewu oraz wzrostu,  zwiększając tym samym szanse na uzyskanie wysokiej jakości plonu.
Agregat do formowania redlin AUR to perfekcyjne rozwiązanie do głębokiego spulchnienia gleby. Zastosowana w tym modelu zintegrowana glebogryzarka umożliwia spulchnienie ziemi aż do 25 cm głębokości a starannie wykonane redlice pozwalają na uformowanie i utwardzenie perfekcyjnych  brzegów redlin lub zagonów.
Agregaty  uprawowe do redlin AUR to solidne i trwałe maszyny, które gwarantują bezpieczną i bezawaryjną pracę przez lata.

ZASADA PRACY AGREGATU DO FORMOWANIA REDLIN AUR

Agregat uprawowy do redlin AUR to maszyna zawieszana na trzypunktowym układzie zawieszenia ciągnika. W zależności od wersji dostosowana jest do pracy z traktorami o mocy już od 80 KM. Urządzenie wyposażone jest w aktywny wał formujący i dogniatający, dzięki któremu powstałe redliny czy zagony uzyskują perfekcyjny kształt.
Agregat posiada szereg mechanizmów regulacyjnych tj. regulacja głębokości roboczej, głębokości pracy zespołu redlic, położenia kołnierzy formujących na wale czy regulacja stopnia zagęszczenia gleby. Powyższe cechy i funkcje sprawiają, że urządzenie doskonale rodzi sobie podczas pracy w każdych warunkach.
Ponad to maszyna wyposażona jest w komplet osłon bezpieczeństwa, które zmniejszają ryzyko wystąpienia zagrożeń i pozwalają cieszyć się bezpieczeństwem użytkowania.

Maszyna do formowania redlin AUR może zostać dodatkowo zagregowana z siewnikiem pneumatycznym do warzyw MAX PNEUMATICRozwiązanie to skraca i upraszcza proces uprawy warzyw a także ogranicza koszty produkcji.

SKUTECZNY I SZYBKI ZBIÓR WARZYW W SKRZYNKI

Kombajn warzywniczy  ALINA ECO II w wersji „ZBIÓR DO SKRZYNEK” umożliwia skuteczny i szybki zbiór warzyw w skrzynki o wymiarach: 60 x 40 x 23 cm. Maszyna podobnie, jak inne kombajny do zbioru warzyw serii ALINA, pozwala na zbiór marchwi, pietruszki, buraczka czy selera.
Wersja “ZBIÓR DO SKRZYNEK” powstała z myślą o producentach, którzy posiadają niewielkie gospodarstwa i kierują swoje produkty do sprzedaży na świeżym rynku.

Kombajn został wyposażony w podstawowe podzespoły gwarantujące wydajną i efektywną pracę. Hydrauliczny napęd zespołów roboczych oraz szerokie możliwości regulacji urządzenia sprawiają, że zbiór warzyw kombajnem ALINA ECO II jest niezwykle przyjemny. Maszyna współpracuje z ciągnikami rolniczymi o mocy od 75 KM posiadającymi nawet  jedną parę wyjść hydrauliki siłowej.

Kombajn warzywniczy ALINA ECO II w wersji “ZBIÓR W SKRZYNKI” został wyposażony w pojemną, składaną platformę boczną oraz dodatkową platformę tylną. Umożliwiają one bezpieczną pracę operatorów kombajnu oraz składowanie nawet 25 napełnionych skrzynek. W celu zapewnienia wydajnej pracy, poza traktorzystą do obsługi kombajnu niezbędne są 2 osoby: operator napełniania i kontroli zawartości skrzynek oraz osoba zajmująca się podawaniem pustych i odstawianiem napełnionych skrzynek.
Dodatkowo kombajn został wyposażony w platformę w obszarze między tyłem transportera a platformą roboczą pozwalającą na bieżącą kontrolę przepływu produktów.

Ponad to, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów, istnieje możliwość szybkiego dostosowania wersji kombajnu do zbioru w skrzynki na zbiór warzyw w skrzyniopalety. Dzięki takiej dodatkowej funkcjonalności urządzenie staje się jeszcze bardziej uniwersalne.

Sprawdź modele ALINA SUPERNOVA i MAXIMUS!

PRECYZYJNY WYSIEW NASION SIEWNIKIEM DO WARZYW MAX PNEUMATIC

Siewniki MAX PNEUMATIC to nowoczesne, wysokiej jakości urządzenia przystosowane do wysiewu niemal wszystkich gatunków warzyw. Zaprojektowane i wyprodukowane w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających producentów.

Maszyna zapewnia precyzyjny wysiew nasion m.in. marchwi, pietruszki, cebuli, kapusty pekińskiej, rzodkiewki, buraków ćwikłowych i cukrowych, selera, pasternaku, rzepaku, grochu i wielu innych.  Urządzenie wyposażone jest w szereg podzespołów, których szybka regulacja umożliwia przystosowanie urządzenie do indywidualnych potrzeb.

Siewnik pneumatyczny MAX PNEUMATIC jest dostosowany zarówno do siewu jednorzędowego, jak i dwurzędowego z każdej sekcji. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie pozwala na wysiew nasion na powierzchni płaskiej, jak i na redlinach lub zagonach.
Do maszyn współpracujących z siewnikiem należy zaliczyć ciągniki rolnicze wyposażone w trzypunktowy układ zawieszenia o mocy już od 30 KM dla mniejszych siewników 2-sekcyjnych.

Siewnik do warzyw  MAX PNEUMATIC dostępny jest w kilku wersjach różniących się poziomem zaawansowania, dzięki czemu decydujesz się na taki sprzęt, jakiego właśnie potrzebujesz.

źródło: Weremczuk.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments