To znów ta pora roku. Pora, gdy musisz oddać swoją maszynę do serwisu…

92
foto: blueandyou.newholland.com

SIĘGAJ POZA SEZON!

Twój ciągnik odgrywa kluczową rolę przez cały rok, szczególnie na wiosnę, latem oraz w trakcie sezonów żniwnych. Jest zatem mocno eksploatowany i trzeba go utrzymywać w najlepszym możliwym stanie, aby jego komponenty działały możliwe najefektywniej. 

To znów ta pora roku. Pora, gdy musisz oddać swoją maszynę do serwisu i przygotować ją na długi i wymagający okres ciężkiej pracy. Ale co to dokładnie oznacza? Czy musisz udać się do dealera w celu wykonania przeglądu? Czy faktycznie konieczne jest stosowanie oryginalnych części? 

W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania i pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru. Serwisowanie maszyny przez fachowca jest istotne z punktu widzenia zapewnienia bezpiecznej i płynnej pracy. Jest jednak kilka rzeczy, które można wykonać samodzielnie w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu. Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, przygotujesz maszynę na nadchodzący sezon.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

1. Sprawdź ciśnienie oleju silnikowego i ciśnienie w oponach.
2. Sprawdź filtr powietrza i w razie potrzeby oczyść lub wymień go na oryginalny filtr, aby zapewnić najlepsze osiągi.
3. Przetestuj akumulator i w razie potrzeby oczyść zaciski.
4. Nasmaruj wszystkie smarowniczki i upewnij się, że wszystkie ruchome części są prawidłowo nasmarowane.
5. Sprawdź poziomy cieczy w maszynie.
Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, pomożesz utrzymać ciągnik w gotowości do zadań czekających w nadchodzącym sezonie.
Aby mieć spokojną głowę, zawsze możesz skorzystać z naszego wykwalifikowanego personelu, który zapewni, że Twoja maszyna będzie w najlepszym możliwym stanie dzięki szczegółowym listom kontrolnym i profesjonalnym narzędziom oraz dostępowi do oryginalnych części w najlepszych możliwych cenach.

Kliknij i czytaj więcej …

źródło: blueandyou.newholland.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments