Robert Telus zostanie nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi

79

Robert Telus zostanie nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Informację podał w radiowej „Trójce” prezydent Andrzej Duda. W środę ze stanowiska ustąpił Henryk Kowalczyk. 

Robert Telus będzie nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi – przekazał  prezydent. O tym, że Telus ma zająć fotel Kowalczyka, mówiło się od środy. Informację potwierdziła w swoich źródłach Interia.

– W czwartek powołam Roberta Telusa na funkcję ministra rolnictwa – powiedział prezydent Andrzej Duda na antenie radiowej „Trójki”.

W środę o rezygnacji ze stanowiska poinformował dotychczasowy minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. – Złożyłem rezygnację z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi, widząc, że podstawowy postulat rolników przez KE nie zostanie spełniony – przekazał wówczas Kowalczyk.

Robert Telus jest w PiS od 2007 roku. Przewodniczy sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podkomisjom związanym ze sprawami rolniczymi. Od 2021 roku jest również członkiem Rady Doradców Politycznych premiera Mateusza Morawieckiego.

źródło: polsatnews.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments