Jak stosować humusy ?

107

Jesteśmy na starcie sezonu zarówno w uprawach jagodowych, jak i typowo sadowniczych. Bardzo ważnym produktem na start sezonu są kwasy humusowe! Ekstrakt humusowy stosowany jest doglebowo przed założeniem upraw w celu poprawy i użyźniania podłoży i gleb oraz dolistnie w okresie wzrostu i rozwoju roślin.

Kwasy humusowe stosuje od ponad czterech lat. Na wiosnę będziemy stosować CARBOHUMIC na stare i młode krzewy, na wszystko. Do mauzera wlewam 150 l wody następnie dodaje roztwór Carbohumicu w stężeniu 2,5 %, czyli 25 l Carbohumicu następnie uzupełniam wodą  i tak wymieszany roztwór stosuje na plantacji – informuje Mirosław Garliński, plantator borówki wysokiej, który od 5 lat stosuje produkt na swojej ponad 20 hektarowej plantacji.

CARBOHUMIC to gęsty ekstrakt humusowy pozyskiwany z węgla brunatnego. Zwarta w preparacie substancja organiczna występuje w postaci płynnej (kwasy humusowe, huminy) oraz stałej (węgiel aktywny, biowęgiel). CARBOHUMIC – będąc aktywnym składnikiem próchnicy – wpływa pozytywnie na strukturę gleby i podłoża, stymuluje rozwój systemu korzeniowego, poprawia żyzność gleby i wpływa pozytywnie na wzrost i plonowanie roślin. Stosowany regularnie przyczynia się do poprawy żyzności gleby i podnoszenie poziomu próchnicy w glebie. Środek przeznaczony jest do stosowania w uprawie wszystkich gatunków roślin.

Wiosna to bardzo ważny moment na podanie kwasów humusowych. Należy pamiętać, że jest to technologia dbania o glebę i wigor roślin co roku. Nie jeden sezon! Mamy najlepszy czas do stosowania ekstraktu z humusów. – informuje Sylwia Gabrysz, doradca Carbohort.

Jaką dawkę ekstraktu humusowego CARBOHUMIC stosować i w jaki sposób podawać roślinom, wyjaśniamy w filmie niżej:

 

Czytaj więcej na stronie https://carbohort.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments